Faaliyetlerine 2009 yılında başlayan MEX Logistics, dünya geneli geniş servis ağları, alternatif ve rekabetçi fiyat sunabilme imkanları sayesinde ilerleyen zamanlarda Hava ve Deniz Kara taşımacılığında lokasyon bağımsız tercih edilen güvenilir bir forwarder haline gelmiştir. Ayrıca Door to Door, Port to Port seçenekleriyle hava, deniz ve proje taşımacılığında müşterilerinin beklentilerini karşılayacak önemli bir lojistik partner durumuna ulaşmıştır. Lojistik sektörünün öncü kuruluşları olan IATA, FIATA ve UTIKAD üyeliğine de bu süreçte dahil olmuştur.

Avrupa, Amerika ve Uzakdoğu pazarında ithalat/ihracat düzenli ve spot bazlı yüklemeler için özel avantajlar sunabilen MEX Logistics; edindiği tecrübesi ile süreç yönetimini müşterileri açısından da avantaja dönüştürebilmiştir.

MEX Logistics; tedarikçi, müşteri, acente, iş ortakları gibi oluşumları memnuniyetin ve operasyonel başarıların en üst düzeyde alınabilmesi adına optimum verimlilik ilkesi üzerine kurmuştur. Bu verimliliği sağlayan başta teknolojik altyapı olmak üzere iyi kurulmuş yurtdışı acente ağları, hızlı geri dönüş/bildirim süreçleri ve başarılı takip yapabilen dürüst çalışan personeli ile hizmet kalitesini tercih edilebilir bir noktaya getirmiştir.

MEX Logistics, ayrıca Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenler Derneği (UTIKAD), Uluslararası Freight Forwarder Dernekleri Federasyonu (FIATA) ve Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) üyesidir.

ÇALIŞMA PRENSİPLERİMİZ
  • Müşterilerimizin beklentilerine odaklanırız.
  • Yenilikçiyiz, teknolojik altyapıya önem veririz.
  • Sektörde bilgi ve tecrübeyi önemseriz.
  • Müşterilerimiz için maliyetlerin önemini bilir ve fiyatlarda esneklik için tüm imkanları kullanırız.
  • Sonuç odaklıyız. Verimli, üretkeniz, müşteri ve iş ortaklarımıza fayda sağlarız.
  • Güveniliriz, iş takibini ciddiyetle yaparız.
  • İş ahlakı, etik değerleri ve çevresel duyarlılığı ön planda tutarız.