Faaliyetlerine 2009 yılında başlayan MEX Logistics, dünya geneli geniş servis ağı, alternatif ve rekabetçi fiyat sunabilme imkanları sayesinde ilerleyen zamanlarda Hava ve Deniz taşımacılığında lokasyondan bağımsız tercih edilen güvenilir bir forwarder olmuştur. Ayrıca Door to Door, Port to Port seçenekleriyle hava, deniz ve proje taşımacılığında müşterilerinin beklentilerini karşılayacak önemli bir lojistik partner konumuna ulaşmıştır.

Tüm dünya pazarında ithalat ve ihracatta düzenli ve spot bazlı yüklemeler için özel avantajlar sunabilen MEX Logistics, edindiği tecrübesi ile süreç yönetimini müşterileri açısından avantaja dönüştürmüştür.

MEX Logistics; hizmet anlayışını tedarikçi, müşteri, acente, iş ortakları gibi kuruluşları memnuniyetin ve operasyonel başarıların en üst düzeyde alınabilmesi adına optimum verimlilik ilkesi üzerine kurmuştur. Bu verimliliği sağlayan başta teknolojik altyapı olmak üzere iyi kurulmuş yurtdışı acente ağı, hızlı geri dönüş/bildirim süreçlerini başarılı takip yapabilen personeli ile hizmet kalitesini tercih edilir bir noktaya getirmiştir.

MEX Logistics, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), Uluslararası Freight Forwarder Dernekleri Federasyonu (FIATA) ve Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet üretenler Derneği (UTIKAD) üyesidir. Ve şimdi de WCA.

Çalışma Prensiplerimiz
  • Müşterilerimizin beklentilerine odaklanırız.
  • Yenilikçiyiz, teknolojik altyapıya önem veririz.
  • Sektörde bilgi ve tecrübeyi önemseriz.
  • Müşterilerimiz için maliyetlerin önemini bilir ve fiyatlarda esneklik için tüm imkanları kullanırız.
  • Sonuç odaklıyız. Verimli, üretkeniz, müşteri ve iş ortaklarımıza fayda sağlarız.
  • Güveniliriz, iş takibini ciddiyetle yaparız.
  • İş ahlakını, etik değerleri ve çevresel duyarlılığı ön planda tutarız.